Jestem prawnikiem. To ukierunkowuje moje spojrzenie na rzeczywistość i problemy, z którymi się spotykam. Opiniami i komentarzami na temat spraw drogowych chcę podzielić się z Tobą w kolejnych wpisach na blogu.

Specjalizuję się w prawie drogowym, tj. wszelkich regulacjach prawnych dotyczących budowy, zarządzania i korzystania z dróg. Od 2012 r. prowadzę kancelarią prawną koncentrującą się na prawie dróg publicznych i inwestycjach drogowych. W swojej dziedzinie doradzam na co dzień wykonawcom robót drogowych, zarządcom dróg, jak i zwykłym uczestnikom ruchu drogowego (najczęściej uczestnikom wypadków drogowych). Często też prowadzę sprawy związane z zapewnieniem dostępu do drogi publicznej czy o nałożenie kary za zajęcie pasa drogowego.

Moja droga do prawa rozpoczęła się na Uniwersytecie Śląskim, gdzie pięcioletnie studia magisterskie ukończyłem z wyróżnieniem w cztery lata. Również z wyróżnieniem ukończyłem aplikację radcowską. Co ciekawe, tematem mojej pracy dyplomowej było zadośćuczynienie za krzywdę wyrządzoną w następstwie wypadku samochodowego.

Tematyką dróg publicznych zajmuję się od początku swojej działalności zawodowej. Po przerobieniu setek spraw i napisaniu kilkuset opinii prawnych z zakresu prawa drogowego dziedzina ta stała się moja pasją i przedmiotem szczególnego zainteresowania. Poza kancelarią prowadzę szkolenia i aktywnie udzielam się w społeczności branży drogowej.

Również prywatnie jestem prawnikiem:) Nie da się od tego uciec, o czym przekonała się już moja żona i o czym przekona się wkrótce mój syn Maks (przebojowy dwulatek). Moim miastem są Katowice. To w stolicy Śląska spędzam najwięcej czasu i staram się uczestniczyć w życiu miasta. Jestem też fanem dobrego filmu (Fincher, Jarmusch,Tarantino) i jeszcze lepszej muzyki (co roku spotkasz mnie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka i Off Festival).

Do zobaczenia na blogu i na drodze!